play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Po Kartę Dużej Rodziny znowu można do urzędu. Z zachowaniem epidemicznych rygorów

today12 czerwca 2020

Background

Kilka tygodni epidemicznej przerwy i wznowiono bezpośrednią obsługę Karty Dużej Rodziny w wielu urzędach. W swoim ratuszu, klientów przyjmuje np. UM Katowice.

Osobiste złożenie wniosku o przyznanie Karty, bądź jej odbiór możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 przy zachowaniu obowiązujących wymogów sanitarnych (środki ochrony). Ograniczona jest także liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu.

Jednocześnie, w dalszym ciągu urzędnicy zachęcamy do elektronicznego składania wniosków o przyznanie Karty Dużej Rodziny przy pomocy aplikacji eWnioski na portalu Empatia https://wnioski.mpips.gov.pl, o ile Wnioskodawca posiada bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany kwalifikowanym certyfikatem lub podpis elektroniczny, złożony z wykorzystaniem Profilu Zaufanego ePUAP, w obu formach: plastikowej i elektronicznej lub tylko elektronicznej.

Złożenie wniosku o wydanie Karty w obydwu formach, tj. plastikowej i elektronicznej pozwoli na korzystanie z formy elektronicznej Karty do czasu odbioru dokumentu plastikowego.

To sytuacja z Katowic. W pozostałych miastach, przed wyprawą do urzędu warto sprawdzić zalecenia urzędników np. na stronie internetowej lub telefonicznie.

źródło/foto: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content