play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Po podwyżkach cen gazu, czeka nas podwyżka CEN ENERGII

today21 lipca 2021

Background

Po podwyżkach cen gazu, czeka nas podwyżka cen energii. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Rafał Gawin, w rozmowie z Rzeczpospolitą nie pozostawia złudzeń.

– Ceny energii w Polsce są w dużym stopniu obciążone kosztami emisji CO2. To się zmienia, inwestujemy coraz więcej w odnawialne źródła energii, montujemy więcej fotowoltaiki, ale to pociąga za sobą konieczność inwestycji w infrastrukturę energetyczną i tworzenia rezerw, a to też są ogromne koszty – powiedział Gawin.

Dodatkowo, ceny energii rosnął na rynkach giełdowych.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Więcej zapłacimy za gaz i to już od nowego miesiąca. Ceny u największego dostawcy do gospodarstw domowych, PGNiG obrót detaliczny,  wzrosną o ponad 12 procent.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził już zmianę taryfy, która będzie obowiązywać do końca roku. Dla tych, którzy mają tylko kuchenkę gazową, wzrost miesięcznych rachunków to mniej więcej złotówka. Dla odbiorców używających gazu również do podgrzewania wody użytkowej miesięczny rachunek wzrośnie średnio o niecałe 7 złotych. Natomiast odbiorcy używający gazu także do ogrzewania muszą się liczyć średnio ze wzrostem rachunku o 20 złotych miesięcznie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) to polskie przedsiębiorstwo, zajmujące się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki zależne, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. Działalność prowadzi głównie w Polsce, ale także za granicą.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content