play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pociąg potrącił człowieka na trasie Cieszyn – Racibórz

today29 kwietnia 2020

Background

Pociąg potrącił człowieka na trasie Cieszyn – Racibórz. Jak potwierdza dyspozytor Kolei Śląskich, potrącenie na szczęście NIE było śmiertelne. Przez chwilę pasażerów woziła autobusowa komunikacja zastępcza.

Policja bada sprawę, a pociągi notują opóźnienia. Po 4 rano skład jadący z Cieszyna do Raciborza potrącił człowieka. Do wypadku doszło w Pogwizdowie w rejonie ulicy Stalmacha. – Mężczyzna jest w szpitalu, jest przytomny, ale kontakt z nim jest mocno utrudniony. Stał na nasypie i pomimo sygnałów dźwiękowych nie reagował. Pociąg uderzył go bokiem. Poszkodowany nie miał przy sobie dokumentów, w związku z tym nie ma informacji ile ma lat i gdzie mieszka – relacjonuje Radiu Piekary rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, Krzysztof Pawlik.

Pociąg jadący z Cieszyna do Raciborza miał ponad dwie godziny opóźnienia. Kolejne były odwołane. Wśród nich poranny pociąg z Chałupek do Raciborza oraz ten jadący w przeciwnym kierunku. Pasażerów obsługiwała autobusowa komunikacja zastępcza. Teraz pociągi jeżdżą już normalnie, linia nie jest zamknięta – ale notują spore opóźnienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content