play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pod otwartym niebem albo w hali. Gdzie na łyżwy w Katowicach?

today13 stycznia 2020

Background

Zimową tradycją stało się już lodowisko na katowickim Rynku. To jednak nie jedyna propozycja dla tych, którzy jeżdżą na łyżwach, albo chcą się tego dopiero nauczyć.

Ślizgawka na rynku jest czynna przez całą dobę, ale wypożyczalnia sprzętu od 6.00 do 22.00. Tafla zajmuje 400 m2 (20 × 20 m), co umożliwia wykonywanie nawet sportowych ewolucji. Można wypożyczyć tzw. pingwinka, czyli podpórkę do nauki jazdy, co zainteresuje przede wszystkim dzieci, które jeszcze nigdy nie miały łyżew na nogach.

Inne propozycje?

– lodowisko „Spodek” – gdzie ślizgawka działa wg określonego harmonogramu. Jest dostępny na stronie internetowej operatora pod adresem http://www.spodekkatowice.pl/pl/harmonogram-slizgawek/118/ ,
– lodowisko sezonowe „Murcki” (plenerowe) przy ul. Bielskiej – to pełnowymiarowy obiekt przeznaczone zarówno do ślizgawek jak i do rozgrywania meczów hokejowych. Jest czynne codziennie od 8.00 do 22.00,
– lodowisko całoroczne „Jantor I” przy ul. Zofii Nałkowskiej 11 – gdzie trenują katowickie kluby hokejowe oraz łyżwiarskie, odbywają się tu mecze hokejowej, zgrupowania kadry, zawody curlingowe oraz łyżwiarskie. Ślizgawki ogólnodostępne tylko w weekendy, wg harmonogramu dostępnego np. stronie internetowej katowickiego MOSiR-u. Godziny otwarcia: 6.00-22.00.

W Katowicach jest jeszcze całoroczne lodowisko „Jantor II” przy ul Zofii Nałkowskiej. To całodobowy obiekt treningowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, klubów hokejowych i łyżwiarskich oraz amatorskich, seniorskich drużyn hokejowych. Tutaj jednak ślizgawki nie są organizowane.

Swoje lodowiska przygotowały również galerie handlowe przy ul. Chorzowskiej i Kościuszki.

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content