play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Podatek RTV 2020. Kto i ile zapłaci?

today22 stycznia 2020

Background

Podatek RTV 2020. Kto i ile zapłaci? Stawki abonamentu radiowo telewizyjnego w 2020 roku uległy zmianie. Sprawdź kto musi płacić abonament RTV i ile on obecnie wynosi.

Ile to kosztuje?

W 2020 roku stawka abonamentu radiowo telewizyjnego wynosi 7,00 zł za radio, a telewizor lub telewizor i radio będą nas kosztować 22,70 zł miesięcznie. Roczny abonament wynosi więc 84 zł za radio i 272,4o zł za telewizor lub telewizor i radio. Są jednak możliwości obniżenia kosztów. Poczta Polska proponuje swoim klientom 10 % zniżkę, jeśli opłacą abonament RTV do 25 stycznia 2020 roku.

Należy pamiętać, że kupując pierwsze radio lub telewizor musimy go zarejestrować w czasie do 14 dni od daty zakupu. Rejestracji możemy dokonać w wybranej placówce pocztowej lub przez internet przy pomocy Centrum Obsługi Finansowej PP SA.

Czy musimy płacić za każdy odbiornik osobno?

Opłatę uiszczamy raz, niezależnie od ilości odbiorników, które znajdują się w naszym gospodarstwie domowym, placówkach oświatowych, domach opieki, żłobkach. Inaczej jednak wygląda kwestia firm, które mają obowiązek opłacać abonament za każdy odbiornik, nawet ten w samochodzie służbowym.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content