play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Podczas pościgu potrącił policjanta [WIDEO]

today12 sierpnia 2020

Background

Podczas pościgu potrącił policjanta i zbiegł z miejsca zdarzenia. Kierowca BMW wpadł w ręce policjantów, tak jak i jego wspólnik, który ukrył samochód. Mężczyzna jest podejrzany o czynną napaść na funkcjonariusza, niezatrzymanie się do kontroli i posiadanie narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w piątek 7 sierpnia. Przed godziną 9.00 policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące kierowcy BMW, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Opisywany pojazd został zauważony przez patrol drogówki, który jechał w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze zawrócili i pojechali za nim. Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca nie zatrzymywał się. Policjanci rozpoczęli pościg, informując pozostałe partole. W Myszkowie na ulicy Kościuszki, na skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego, ścigane BMW zatrzymało się na czerwonym świetle.

Policjanci wybiegli z radiowozu i próbowali wyciągnąć kierowcę. Wtedy mężczyzna ruszył, dociskając jednego z interweniujących policjantów do karoserii radiowozu i przejeżdżając mu po stopie. Ranny policjant wymagał pomocy medycznej, na szczęście jednak jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Uciekinier odjechał w stronę centrum miasta i zniknął z oczu policjantów.

Sprawcą zdarzenia okazał się 46-letni mieszkaniec Zabrza. W niedzielę rano, na jednej z działek rekreacyjnych w Skarżysku Kamiennej, zatrzymali sprawcę. Mężczyzna był zaskoczony widokiem śledczych. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli również narkotyki. Jak się okazało, samochód przekazał swojemu 27-letniemu znajomemu, który miał się go pozbyć. Śledczy zatrzymali także jego, go pod zarzutem zacierania śladów przestępstwa.

Sąd rozpatrzył we wtorek wniosek prokuratora o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 46-latka na 3 miesiące. Jego 27-letni znajomy także trafił na miesiąc do aresztu.

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content