play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Podejrzenie koronawirusa w Bytomiu

today4 marca 2020

Background

Do Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu trafiły dwie osoby u których podejrzewano zachorowanie na koronawirusa. U jednej z nich już znany jest wynik testu, który wykluczył obecność wirusa w jej organizmie. Wynik drugiego testu będzie znany w czwartek rano.

Próbki , które zostały pobrane u pacjentów zostały przekazane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. To właśnie tam prowadzone są badania metodą PCR, polegającą na wykrywaniu materiału genetycznego wirusa. Warto dodać, że osoby u których podejrzewano zachorowanie na koronawirusa zostały objęte stałą opieką lekarską w bytomskim szpitalu.

Wszystkie procedury w naszym mieście zadziałały prawidłowo. Nasz szpital, dysponujący 60 łóżkami, jest przygotowany na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Apeluję również do mieszkańców o zachowanie spokoju oraz przestrzeganie przede wszystkim zasad higieny – dodaje Mariusz Wołosz.

Dzisiaj, 4 marca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu odbyło się spotkanie przedstawicieli Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, z udziałem m.in.: władz miasta, służb miejskich, straży pożarnej, Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu. Jego tematem były nie tylko wdrożone już procedury związane z zagrożeniem koronawirusem i metody zapobiegania jego rozprzestrzenianiu, ale również rozmawiano na temat aktualnej sytuacji związanej z wystąpieniem podejrzenia koronawirusa u dwóch pacjentów bytomskiego szpitala.

Foto i źródło: UM Bytom

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content