play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Podróż z wieloma przesiadkami? Teraz kupisz jeden i tańszy bilet!

today9 stycznia 2020

Background

„Wspólny Bilet” – ten projekt zakłada kupno jednego biletu w trakcie podróży, w której niezbędne są przesiadki do innych przewoźników np. kolejowych lub lotniczych.

Rozwój tego programu zapowiedział wiceminister Andrzej Bittel – „Planuje się dalszy rozwój projektu „Wspólny Bilet”, w tym w internetowej i mobilnej aplikacji Bilkom. W ramach projektu istnieje możliwość zakupu jednego biletu na całą podróż – niezależnie od tego, z jakich pociągów pasażer korzysta i na jakich trasach podróżuje.”

Możliwość kupna jednego biletu mimo kilku przesiadek zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy.  Ta taryfa ma także charakter degresywny, czyli im dalej jedziemy to mniej płacimy za pokonanie kolejnych kilometrów.

Wiceminister Bittel chce rozszerzyć ten program o wspólny bilet lotniczy, autobusowy i przejazdy taksówkowe. Dodaje: „W perspektywie, planowana jest rozbudowa oferty nie tylko o kolejnych przewoźników kolejowych, ale również autobusowych, lotniczych i taksówki oraz o inne usługi potrzebne do kompleksowego zaplanowania podróży, jak np. możliwość zarezerwowania noclegu w hotelu”.

Tych udogodnień spodziewamy się w niedalekiej przyszłości.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content