play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Podwyżka opłaty za wywóz śmieci w Sosnowcu

today28 października 2020

Background

Nie mało, bo o 10 złotych więcej od osoby – w Sosnowcu szykuje się podwyżka opłaty za wywóz śmieci. Co ważne, mieszkańcy zapłacą więcej jeszcze w tym roku, bo inaczej systemu nie da się zbilansować.

Ustawa sama s siebie mówi, że system gospodarki odpadami ma się samofinansować i wpływy a także wydatki do tego systemu muszą wyjść na zero. Na tym nie można ani zarabiać, ani do tego dopłacać. Niestety sytuacja, którą mamy, czyli wzrost opłat, wzrost cen energii elektrycznej, wynagrodzeń, wzrost cen paliw płynnych i wiele, wiele innych powoduje, że ta opłata, która była jest za niska. Dzisiaj stoimy przed nieprzyjemnym działaniem, czyli podwyżką tych opłat do tej ceny 27,60 zł, po to właśnie, żeby ten system mógł się spinać jeśli chodzi o ekonomię –  mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Od decyzji jaka zapadnie jutro podczas  sesji Rady Miejskiej zależeć będzie, czy nowe opłaty obowiązywać będą już od listopada, czy dopiero od grudnia. Niezależnie od tego, kiedy wejdzie w życie podwyżka cen, mieszkańcy na pewno odczują ją w swoim portfelu

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content