play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pogoria w Dąbrowie Górniczej: Pijani rodzice z dzieckiem na materacu. Na środku jeziora

today21 czerwca 2021

Background

Brak odpowiedzialności, brawura i alkohol to najgorsze połączenie, szczególnie, gdy przebywa się nad wodą. Tragicznym mógł okazać się miniony weekend na zalewach Pogoria w Dąbrowie Górniczej, gdzie doszło do szeregu niebezpiecznych zdarzeń.

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachowali się rodzice, którzy pod wpływem alkoholu wypłynęli na materacu z małym dzieckiem na środek jeziora. Na całe szczęście w porę zostali zawróceni przez ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo na kąpielisku.

Podczas kąpieli przytomność w wodzie stracił z kolei 52-letni mężczyzna. Ratownicy wyciągneli go na brzeg i rozpoczęli reanimację. W konsekwencji meżczyzna trafił do szpitala, był jednak nieprzytomny.

To niestety nie koniec niebezpiecznych zdarzeń, które miały miejsce nad zalewem Pogoria w miniony weekend. Do ratowników zgłosił się 32-letni meżczyzna, który uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Gdy Ci zmierzyli mu ciśnienie uznali, że jest niepokojąco wysokie i wezwali pogotowie ratunkowe. W międzyczasie stan mężczyzny drastycznie się pogorszył, doszło do zatrzymania akcji serca i trzeba było sięgnąć po defibrylator. 

Po zakończonej akcji mężczyzna został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego. 

Fot: Facebook/WOPR Dąbrowa Górnicza

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content