play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Pogrzeb byłego reprezentanta Polski odbędzie się w Bytomiu

today10 lutego 2020

Background

To będzie jego ostatnie pożegnanie. Już jutro odbędzie się pogrzeb Jana Liberdy, byłego reprezentanta Polski i piłkarza Polonii Bytom. Jan Libera w latach 50. i 60. był jednym z najlepszych piłkarzy w Polsce. Zmarł w wieku 83-lat.

Msza Święta odbędzie się o godzinie 09:00 w Kościele Rzymskokatolickim Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Ligonia 2. Nabożeństwo odprawi ksiądz Maciej Sasiak, który jest kapelanem Polonii Bytom. O 11:00 zaplanowane jest nabożeństwo w kaplicy należącej do zakładu pogrzebowego Walicki przy ulicy Piekarskiej 99. Stamtąd wyruszy kondukt żałobny z trumną legendy Polonii w kierunku cmentarzu Świętej Trójcy przy ulicy Kraszewskiego, gdzie Liberda zostanie pochowany. W ostatniej drodze Janowi Liberdzie będą towarzyszyć kibice.

 

Jan Liberda urodził się w Bytomiu 26 listopada 1936 roku. W reprezentacji Polski zadebiutował 20 maja 1959 roku w meczu z Niemcami w Hamburgu. Z Polonią Bytom dwukrotnie zdobył tytuł króla strzelców Ekstraklasy i mistrzostwo Polski.

Po zakończeniu gry w Bytomiu wyjechał do Chicago, a potem 2 sezony grał w AZ „67” Alkmaar (Holandia). Po powrocie był trenerem Polonii, później GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec, MCKS-u Czeladź, Oldenburga i Padeborna (Niemcy) oraz od 1993 roku znowu Polonii. 

Jan Liberda zmarł 6 lutego 2020 roku. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content