play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Pojechał do Wojkowic i zaatakował 65-latka! „Kopał go i groził pozbawieniem życia”

today24 sierpnia 2021

Background

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 43-latek, który w minionym tygodniu dopuścił się wielu przestępstw na terenie powiatu będzińskiego. Uszkodzenie ciała, groźby czy kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to jedne z przekroczeń prawa, za które odpowie zatrzymany mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wojkowic pojechali na interwencję do Wojkowic Kościelnych, gdzie na jednej z ulic zatrzymali 43-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna w godzinach popołudniowych zaatakował 65-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego. Sprawca kopał go i groził pozbawieniem życia. Na koniec wsiadł do samochodu i ruszył w jego stronę, przez co mężczyzna musiał odskoczyć, by uniknąć potrącenia.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 43-latka. Okazało się, że wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile w organizmie. Mężczyzna ma też dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej odpowie również za znieważenie, naruszenie nietykalności oraz nakłanianie mundurowych do odstąpienia od czynności służbowych. Podczas doprowadzania do komendy uszkodził też radiowóz. 43-latek odpowie jako recydywista, dlatego grozi mu nawet 7 i pół roku więzienia. Decyzją zawierciańskiego sądu został już tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content