play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pół miliona dla Szpitala Miejskiego w Zabrzu

today30 czerwca 2020

Background

Pół miliona dla Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Ponad pół miliona złotych dofinansowania na przeciwdziałanie i zwalczenie koronawirusa otrzyma zabrzański Szpital Miejski. Środki posłużą między innymi do zakupu kardiomonitorów i aparatury USG. To w ramach solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast regionu w zakresie zdrowia. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa śląskiego.

Pół miliona dla Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Środków powinno wystarczyć również na zakup komory laminarnej oraz ambulansu. Sprzęt trafi między innymi na Oddział Neurologii oraz na Blok Operacyjny. Szpital Miejski w Zabrzu zakwalifikowany został do grupy placówek o podwyższonej gotowości i każdego dnia udziela świadczeń pacjentom z podejrzeniem koronawirusa.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za to wsparcie, to dla naszej placówki istotna pomoc. Zakup aparatury medycznej jest niezbędny ze względu na ratowanie życia i zdrowia pacjentów, a właściwa diagnostyka w wypadku wystąpienia choroby COVID-19  jest niezwykle ważna. Lokalizacja i działanie naszego szpitala, w szczególności SOR, na terenie województwa są kluczowe dla całej metropolii śląskiej. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania sprzętu w leczeniu pacjentów w kolejnych latach – mówi dr Piotr Trybalski, wiceprezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Placówka pracuje już w normalnym trybie, jednak przy zachowaniu wszystkich obowiązujących procedur epidemicznych. Uroczyste przekazanie czeku na dofinansowanie odbędzie się w środę 1 lipca.

fot. szpitalzabrze.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content