play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Polacy zatrzymani na Białorusi. Dramatyczny wpis matki jednego z mężczyzn: „Nie wiem gdzie go wywieziono”

today12 sierpnia 2020

Background

Protesty na Białorusi nie milkną. Trzeci dzień manifestacji po wyborach prezydenckich. Białoruskie służby zatrzymały wczoraj między innymi trzech Polaków. Wiadomo, że dwóch z nich to polscy studenci. Matka jednego z nich apeluje w internecie o pomoc.

W sprawie zatrzymanych Polaków interweniował Ambasador Polski na Białorusi, Artur Michalski, domagając się ich uwolnienia. Sprawdza także, czy w aresztach znajdują się inni zatrzymani Polacy. Pierwszy o zatrzymaniu naszych rodaków poinformował Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej:

Jednym z zaginionych na Białorusi mężczyzn jest Kacper, którego mama w Internecie wystosowała apel o pomoc w odnalezieniu syna. Jak pisze w swoim dramatycznym poście, mężczyzna razem ze swoim kolegą Witkiem Dobrowolskim zostali zatrzymani przez milicję w Mińsku na Białorusi. Kobieta od kilkudziesięciu godzin nie ma z nim kontaktu.

https://www.facebook.com/aneta.sienicka.5/posts/10217531658346877

Przypomnę, fala protestów przetacza się przez Białoruś po tym, jak kolejny raz prezydenckie wybory wygrał Aleksandr Łukaszenka. Społeczność międzynarodowa jest przekonana, że wybory sfałszowano. Protesty są brutalnie tłumione przez policję. W szpitalach znajduje się już ponad dwieście rannych osób. Niestety wiadomo również o pierwszych ofiarach śmiertelnych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content