play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Polak gra w pokera o miliony dolarów, w kraju jest przestępcą

today9 października 2020

Background

Wyobraź sobie sytuację, że świetnie sprawdzasz się w roli dziennikarza, ale nagle państwo delegalizuje twoją profesję. Twoi koledzy z sąsiednich państw normalnie wykonują swoje obowiązki, a ty jesteś traktowany we własnym kraju jako przestępca. Masz dwie opcje – albo zmienisz zawód, albo kraj zamieszkania. Brzmi absurdalnie, prawda? Jednakże dokładnie w takiej sytuacji znalazł się obecnie najlepszy polski pokerzysta – Wiktor „limitless” Malinowski.

Polska Supergwiazda przy Pokerowych Stołach

Jeszcze sześć lat temu, Wiktor Malinowski grał w darmowych turniejach pokerowych online, gdzie na zwycięzcę czeka zaledwie kilkadziesiąt dolarów, dzisiaj polski pokerzysta jest znany na całym świecie w internecie wygrał miliony dolarów, a  jego wyniki z gier na żywo, chociaż owiane są  tajemnicą, prawdopodobnie znacznie przewyższają to co zdobył przy wirtualnych stołach.

W jednym z wywiadów, w którym Wiktor poruszył swoją historię powiedział – „To była niesamowita podróż. Wciąż nie mogę uwierzyć, że wydarzyło się to tak szybko. Ciężko na to pracowałem. Zaczynałem od freerolli, potem grałem w cashówkach. Do NL100€ było dosyć łatwo, ale potem musiałem zainwestować w trenera.” Z całą pewnością inwestycja w trenera zwróciła się z nawiązką, dzisiaj Polak często wymieniany jest wśród najbardziej utalentowanych graczy na świecie, mówi się nawet o tym, że Wiktor plasuje się wśród TOP 5.

Miejsce w historii pokera online Polak już sobie zagwarantował. W sierpniu ubiegłego roku, Wiktor pobił dwunastoletni rekord na największą pulę w historii Texas Hold’em No Limit Online. W ciągu zaledwie jednego rozdania podczas prywatnej gry na GGPoker, na konto Polaka powędrowało aż $842,438.62. Poprzedni rekord wynosił $723,941 i został ustanowiony w latach pokerowego boomu.

Na świecie Gwiazda w Polsce przestępcza

Pewnie wielu z Was zastanawia się teraz, czemu nigdy nie słyszało  o Wiktorze? Odpowiedź na to pytanie poniekąd wynika już z wstępu do tego artykułu. Polak, który osiąga olbrzymie sukcesy w grze, uważanej w wielu krajów za sport, któremu bacznie przygląda się od kilku lat Międzynarodowy Komitet Olimpijski, w Polsce traktowany jest jak przestępca, a gra w pokera została praktycznie zdelegalizowana. Nic zatem dziwnego, że Polak dość szybko opuścił kraj i obecnie dzieli swój czas między Rosje, a Makau, gdzie rozgrywane są największe gry cashowe na świecie.

Ustawa hazardowa z 2009 roku, a właściwie jej nowelizacja z roku 2007 zepchnęły pokera w Polsce do całkowitego podziemia i tak o to dożyliśmy czasów w których zupełnie legalna jest gra na automatach (oczywiście tylko tych należących do Totalizatora Sportowego), można grać w kasynie online (wyłącznie w tym należącym do Totalizatora), a także zawierać zakłady bukmacherskie online. W pokera online nie zagramy w ogóle, ponieważ zapisy ustawy całkowicie uniemożliwiły stworzenie poker roomu, a gry na żywo rozgrywane mogą być wyłącznie po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń i tylko o nagrody rzeczowe.

Polak, który w większości krajów Europejskich byłby supergwiazdą, u nas przestępcą. Pozostaje mieć nadzieję, że sukcesy naszego rodaka w końcu dotrą do świadomości rządzących i ktoś zechce się tematem ustawy zainteresować.

 

Materiał zrealizowany przy współpracy z partnerem. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content