play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Policja ostrzega: nowe metody na wyłudzanie pieniędzy

today2 marca 2020

Background

Oszuści działający metodą „na policjanta” wciąż są aktywni i wymyślają różne sposoby dzięki, którym wyłudzają pieniądze od osób starszych. Informujemy o jednej z nowych metod: oszuści wmawiają seniorom, że ktoś podrobił ich dowód osobisty i będzie chciał wypłacić pieniądze z konta bankowego. 

Oszuści działający metodą „na policjanta” nadal są aktywni i wciąż próbują oszukać osoby starsze. Tym razem próbują przekonać seniorów do wypłaty pieniędzy z banku informując ich, że przestępcy podrobili dowód osobisty i będą chcieli go wykorzystać do wypłaty gotówki z banku. Oczywiście żeby temu zapobiec trzeba jak najszybciej jechać do banku, wypłacić pieniądze zanim zrobi to oszust i przekazać rzekomemu policjantowi.

Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców. W momencie, kiedy ktoś będzie do nas dzwonił na telefon stacjonarny i chciał pieniądze jak najszybciej zakończmy tą rozmowę!

Nie mówimy telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku oszczędności.

Policja informuje – w każdej sytuacji budzącej Państwa podejrzenia, co do niezgodnych z prawem intencji nieznanych osób, należy się kontaktować z Policją. Sprawdzimy każdy taki sygnał. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujcie Państwo Policję korzystając z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

Pamiętajmy – Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

 

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content