play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Racibórz: Chciał przekupić policjantów… płynem do spryskiwaczy

today27 maja 2022

Background

Zatrzymany przez policjantów z raciborskiej drogówki 27-letek, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z wcześniejszą kradzieżą płynów do spryskiwaczy, chciał się wykupić łapówką w postaci skradzionego towaru. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Może mu za to grozić nawet do 8 lat więzienia.

W Raciborzu na ulicy Odrzańskiej patrol raciborskiej drogówki zauważył mężczyznę, który na ich widok odstawił na ziemię trzymane w rękach plastikowe pojemniki. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy rzeczy te nie pochodzą z przestępstwa. – Podczas rozmowy mężczyzna nie był w stanie jednoznacznie określić, skąd ma i gdzie szedł z pojemnikami. Dzięki dociekliwości policjantów po chwili przyznał się, że opakowania z płynem do spryskiwaczy oraz dodatkiem do paliw skradł z pobliskiej stacji paliw przy Placu Mostowym. Cała sprawa dla złodzieja zakończyłaby się prawdopodobnie ukaraniem go mandatem gdyby nie to, że mężczyzna próbował przekupić policjantów, próbując wręczyć im… skradzione płyny. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo – czytamy na stronie internetowej raciborskiej policji.

W tej sytuacji 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz mężczyźnie, za próbę przekupstwa policjantów, grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

Foto i źródło: Policja Racibórz

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content