play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Policja zmienia numery telefonu. Stare będą działać już tylko miesiąc

today24 maja 2021

Background

Jeszcze tylko do końca czerwca można będzie dodzwonić się na stare numery telefoniczne wszystkich jednostek Policji w całym kraju.

Doszło do kompleksowej zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych MSWiA.

Prefiks 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Ma być wybierany zamiast do tej pory używanego numeru kierunkowego – w przypadku województwa śląskiego: 3233 i 34. Zmianie uległy również same numery do poszczególnych komend przy połączeniach wykonywanych z sieci publicznych, zarówno stacjonarnych i komórkowych. Są one teraz identyczne, jak używane do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Dotąd, aby wykonać połączenie z sieci publicznej do jednostki policji, należało znać tzw. prefiks miejski. Dla KWP w Katowicach prefiks miejski, to „32 200”. Aby wykonać połączenie do centrali KWP w Katowicach należało więc z sieci miejskiej wybrać numer 32 200 2222.  Z wewnętrznej sieci resortowej 851 2222. Po wprowadzeniu prefiksu 47, numer miejski będzie różnił się od resortowego jedynie tymi dwoma początkowymi cyframi.

Taki też numer, będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci. Dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim posługują się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja, czy np. Straż Pożarna. Nie należy obawiać się ich odbierania.

DOTYCHCZAS UŻYWANE NUMERY TELEFONÓW OD 1 LIPCA 2021 ROKU BĘDĄ NIEAKTYWNE.

Nowe numery do poszczególnych jednostek śląskiego garnizonu policji znajdują się na stronach internetowych KWP w Katowicach oraz komend miejskich i powiatowych, a także na stronach BIP tych jednostek w zakładkach o danych teleadresowych

 

Źródło: Śląska Policja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content