play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Policja znalazła zagubionego w lesie 86 latka! Zabłądził na grzybach

today5 listopada 2020

Background

Policja znalazła zagubionego w lesie 86 latka! Zabłądził na grzybach… Dzięki współpracy dyżurnych z gliwickiej i tarnogórskiej komendy, mundurowi  odnaleźli 86-letniego grzybiarza. Pochłonięty zbieraniem grzybów mężczyzna stracił orientację w terenie i nie był w stanie sam wrócić do miejsca, w którym zostawił auto. Robiło się już ciemno i chłodno, co powodowało, że życie i zdrowie mężczyzny było zagrożone.

Policja znalazła zagubionego w lesie 86 latka! Zabłądził na grzybach… Wczoraj po południu dyżurny gliwickiej komendy odebrał telefon z informacją o zaginięciu w lesie 86-letniego mężczyzny. Zgłaszającym był 70-letni znajomy, który wybrał się na grzyby razem z nim. Dyżurny gliwickiej komendy w miejsce zaginięcia skierował swoich policjantów. Jednocześnie skontaktował się z tarnogórskim dyżurnym, z uwagi na to, że las znajduje się w sąsiedztwie Komisariatu Policji w Tworogu. Dyżurny z Tarnowskich Gór do poszukiwań skierował policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania od miejscowości Borowiany.

Policjanci z Tworoga ustalili, że senior prawdopodobnie dotarł do biegnącego w lesie torowiska i porusza się wzdłuż torów. Informację taką przekazał sam zaginiony 86-latek, do którego dodzwonił się dyżurny z Gliwic.

Mundurowi z Tworoga wjechali w wąski dukt leśny biegnący wzdłuż torowiska i po przejechaniu kilku kilometrów, na skraju lasu zauważyli mężczyznę. Okazało się, że był to zaginiony senior. Po chwili na miejsce dotarli również policjanci z Pyskowic. 86-latek był zmęczony, ale czuł się dobrze. Policjanci odwieźli grzybiarza do kolegi, z którym cały i zdrowy wrócił do domu.

Mimo sytuacji, która spotkała seniorów, zachowali się oni bardzo odpowiedzialnie. Zgodnie z zaleceniami policjantów, którzy niejednokrotnie apelują o przestrzeganie podstawowych zasad, pojechali na grzyby we dwóch, zabrali ze sobą ciepłe ubrania i naładowane telefony komórkowe. Dzięki temu policjanci mogli bardzo szybko dotrzeć z pomocą do zaginionego i historia miała szczęśliwy finał.

Pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności podczas leśnych wędrówek, szczególnie jeżeli udajemy się w miejsca nieznane. Rutyna może zawieść nawet doświadczonych grzybiarzy– apelują mundurowi.

 

info i fot. KMP w Tarnowskich Górach

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content