play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Policjanci musili wybić szybę w samochodzie, żeby zatrzymać uciekającego 22-latka

today9 kwietnia 2020

Background

Policjanci musili wybić szybę w samochodzie, żeby zatrzymać uciekającego 22-latka. Tak zakończył się wczorajszy pościg ulicami Sosnowca. Mężczyzna chcąc uniknąć kontroli rozpoczął swoją ucieczkę. W momencie zatrzymania zamknął się we wnętrzu samochodu i nie reagował na wydawane polecenia. 

Do zdarzenia doszło w środę, po godzinie 16.00 w dzielnicy Pogoń. Policjanci zauważyli w samochodzie trzech mężczyzn i podjęli decyzję o ich skontrolowaniu. Gdy mężczyźni zauważyli włączone sygnały dźwiękowe i świetlne, samochód przystanął na chwilę, jeden z pasażerów wysiadł, a auto natychmiast ruszyło. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Jednak Volkswagen, jadący DK86 w kierunku Warszawy, już po chwili musiał się zatrzymać, bowiem na skrzyżowaniu stały pojazdy czekające na zmianę świateł.

Kiedy policjanci dobiegli do auta, kierowca zablokował drzwi i nie reagował ani na wydawane polecenia, ani na ostrzeżenie o użyciu siły. Funkcjonariusze mimo to, wbrew nadziejom mężczyzny, nie zamierzali odpuścić. Wobec oporu wybili boczną szybę i wyciągnęli obu mężczyzn z wnętrza pojazdu. Kierujący trafił do policyjnego aresztu. Za ucieczkę przed policjantami może teraz trafić na 5 lat do więzienia. Wszystkich trzech mężczyzn czeka również postępowanie w sprawie o wykroczenie w związku z nieprzestrzeganiem obowiązujących obostrzeń dotyczących zakazu przemieszczania się.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content