play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Policjanci podsumowali akcję NURD. Niemal 2 tys. wykroczeń kierowców. Jest fatalnie

today24 listopada 2022

Background

Śląscy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie całego województwa działania związane z ochroną pieszych. Statystyki poruszają! Mundurowi ujawnili ponad 1940 wykroczeń kierowców, w tym ponad 1436 tych niezwykle niebezpiecznych, bo popełnionych na przejściu dla pieszych bądź w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Policjanci zwracali też uwagę na samych pieszych i odnotowali 621 wykroczeń.

Mundurowi prowadzili akcję tam, gdzie występuje najwięcej zagrożeń dla osób pieszych, rowerzystów czy kierujących hulajnogami elektrycznymi i gdzie najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Szczególnym nadzorem objęto okolice przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Jedną z głównych przyczyn zdarzeń z pieszymi jest nieustąpienie im pierwszeństwa właśnie na przejściu.

Wciąż mimo zaostrzonych kar dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Funkcjonujący od 17 września tego roku taryfikator przewiduje wysokie mandaty 1500 złotych (3000 złotych w recydywie) i 15 punktów za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Jeśli sprawa trafi do sądu, ten może orzec grzywnę do 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wielu użytkowników dróg ignoruje obowiązujące przepisy.

W trakcie przeprowadzonych działań mundurowi ujawnili ponad 1940 wykroczeń popełnionych przez kierujących, w tym ponad 1430 tych niezwykle niebezpiecznych, bo na przejściu dla pieszych bądź w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Policjanci reagowali też na nieprawidłowe zachowania pieszych i odnotowali 621 wykroczeń popełnionych przez tę grupę użytkowników dróg. Do najczęstszych wykroczeń pieszych należało przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (434 wykroczenia).

Źródło: Policja Śląska

Autor: Jarosław Adamski


0%
Skip to content