play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Policjanci uratowali sowę potrąconą przez samochód ZDJĘCIA

today2 lipca 2020

Background

Policjanci uratowali sowę potrąconą przez samochód. To kolejną nietypowa interwencja funkcjonariuszy. Choć na pierwszy rzut oka wyglądało, że ptak nie przeżył konfrontacji z samochodem, to udało się je uratować. Teraz przebywa pod opieką weterynarza.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 23:00 na drodze prowadzącej z miejscowości Laryszów do Miedar. Funckjoanriusze o potrąceniu dowiedzieli się od kierowcy peugeota. Na miejscu okazało się, że najprawdopodobniej chwilę przed wypadkiem ptak wyleciał z pobliskiego lasu i uderzył prosto w samochód zgłaszającego. Po konfrontacji z autem zwierzę nieruchomo leżało na pobliskim polu. Wszystko wskazywało na to, że sowa nie przeżyła.

Policjanci podjęli jednak próbę uratowania zwierzęcia. Owinęli sowę w koc foliowy i zaczęli ogrzewać. Ku ich zdziwieniu, sowa zaczęła się ruszać i powoli odzyskiwać siły. O tym, że ptak przeżył, mundurowi powiadomili dyżurnego jednostki, a ten odpowiednie służby. Weterynarz, który przyjechał do rannego ptaka, opatrzył go i przewiózł do lecznicy. Tam sowa wraca do zdrowia. Kiedy wyzdrowieje, wróci na łono natury.

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content