play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Policjanci z Częstochowy uderzyli w narkotykowy biznes. Aż 6 osób zatrzymanych ZDJĘCIA

today28 stycznia 2020

Background

Policjanci z Częstochowy uderzyli w narkotykowy biznes. Aż 6 osób zatrzymanych. Kryminalni w ubiegły weekend zabezpieczyli ponad 400 porcji amfetaminy, prawie 300 porcji marihuany i ponad 100 tzw. działek dilerskich marihuany.

Operacyjni z Częstochowy postanowili sprawdzić posiadaną informację o znacznych ilościach narkotyków przechowywanych w jednym z częstochowskich mieszkań. Policjanci pod wskazanym adresem ujawnili prawie 1 kg środków odurzających. Wykonane przez policjantów testy wykazały, że zabezpieczone substancje to metaamfetamina, amfetamina, marihuana oraz ecstasy. Zatrzymali na miejscu 6 młodych mieszkańców Częstochowy w wieku od 19 do 34 lat, z których każdy posiadał przy sobie narkotyki. Najwięcej ujawnili przy 27-letnim właścicielu mieszkania, bo ponad 400 g amfetaminy i prawie 300g marihuany. Kryminalni zabezpieczyli również tabletki esctasy i wagę elektroniczną do odmierzania „działek” dilerskich.

27-latek usłyszał zarzut udzielenia środka odurzającego oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trafił on na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia. Pozostałym mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content