play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Policjant zastrzelony podczas interwencji drogowej w Raciborzu

today4 maja 2021

Background

Tragiczny finał drogowej interwencji w Raciborzu. Jeden z policjantów zginął na służbie, zastrzelony przez zatrzymanego do kontroli mężczyznę.

Rzecznik policji w Raciborzu, nadkomisarz Mirosław Szymański informuje w rozmowie z reporterem Radia Piekary, że do strzelaniny doszło w czasie interwencji na ulicy Chełmońskiego. Patrol policji zatrzymał kierowcę Renault Scenic, który zachowywał się w sposób podejrzany i prawdopodobnie prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Był ubrany w ubranie przypominające policyjny mundur i zaczepiał przejeżdżających ulicą kierowców. Kiedy na miejsce przybył patrol kierowca wyciągnął broń i zaczął strzelać. Pociski trafiły jednego z funkcjonariuszy. Na miejsce wezwano posiłki i inne służby. Mimo reanimacji, 42-letni policjant zmarł.

Napastnik został obezwładniony i zatrzymany. Trafił do szpitala. To 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi z policjantów, który brał udział w strzelaninie nie odniósł obrażeń. Jest jednak w szoku. Policja bada szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 

Fot. Śląska Policja

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content