play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Policyjne aplikacje dla kierowców. Ostrzegają przed utrudnieniami

today3 czerwca 2020

Background

Jako pierwsza w kraju, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach udostępnia informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do kolizj, wypadku lub innego zdarzenia.

Zaletą rozwiązania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie więcej czasu: wybór objazdu czy oczekiwanie w zatorze drogowym.

Pod internetowym adresem policja.orsip.pl udostępniona została zakładka „CYFROWE OBSERWATORIUM BEZPIECZEŃSTWA”, na której m.in. zamieszczone są aplikacje związane z codzienną pracą śląskiej drogówki.

Aplikacja „Zdarzenia drogowe on-line” będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowym, a informacje o utrudnieniach będą w niej zamieszczać policjanci drogówki bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia. Śląska Policja ma nadzieję na współpracę ze strony operatorów systemów nawigacji drogowych, co dzięki posiadanej w danej chwili tylko przez policjantów wiedzy o czasie trwającego utrudnienia, pozwoli na ustalenie, czy krótszy czas przejazdu do celu zajmie postój w korku, czy objazd.

Aplikacja „Historia zdarzeń drogowych i miejsca szczególnie niebezpieczne” pozwala na sprawdzenie miejsc/ rejonów/ odcinków dróg, na których dochodziło do zdarzeń drogowych. Dlatego narzędzie może stanowić cenną pomoc dla instytucji samorządowych i zarządców dróg.

Rozwiązania powstały w ramach projektu pn. „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego – Śląska Policja bliżej społeczeństwa”, który został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 23 mln zł, z czego przeszło 84% dofinansowane zostało ze środków UE.

źródło: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content