play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Policyjny pościg. Uciekinierem był 16-latek

today8 sierpnia 2022

Background

Policyjny pościg za uciekinierem w powiecie olkuskim. Kiedy udało się go w końcu zatrzymać, okazało się, że ma 16 lat i podróżuje z kolegami.

Policjanci z Sosnowca zatrzymali po pościgu 16-latka, który starał się im umknąć po tym, jak zlekceważył znaki skłaniające do zatrzymania się.

Policyjny pościg ulicami powiatu olkuskiego

Sosnowieccy policjanci dbający na co dzień o bezpieczeństwo na drogach zauważyli kierującego Audi, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że prędkość jego auta wynosiła ponad 130 km/h w miejscu, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość to 100 km/h. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

Kierowca zlekceważył sygnały

Niestety, kiedy użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, pojazd początkowo zwolnił, jednak po chwili gwałtownie przyspieszył i kierowca zaczął uciekać ulicami jednej z miejscowości w powiecie olkuskim. Chwilami, w miejscu, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość to 50 km/h, auto uciekającego jechało ponad dwukrotnie szybciej. Po chwili pościgu, gdy kierowca zorientował się, że ostatecznie nie uda mu się uciec, zatrzymał auto. Okazało się, że 16-letni mieszkaniec Olkusza podróżuje razem z trzema kolegami w wieku 15-18 lat. Kierowca oświadczył, że samochód pożyczył mu jego 20-letni znajomy, który zgodził się na to, mimo że wiedział, że nie ma on prawa jazdy. O dalszym losie 16-latka zadecyduje teraz sąd rodzinny. Zarówno jego, jak i jego koleżanki z miejsca zdarzenia odebrali rodzice. 20-latka, który pożyczył auto 16-latkowi, czeka teraz postępowanie w sprawie o wykroczenie.

Źródło: KMP Sosnowiec

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content