play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Policyjny pościg ulicami Ornontowic

today14 września 2020

Background

Policyjny pościg ulicami Ornontowic. Nie miał uprawnień do jazdy, uciekał przed patrolem a dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jednocześnie decydując się na ucieczkę.

Do interwencji policjantów z orzeskiej patrolówki doszło w piątek kilka minut po północy, na ulicy Zwycięstwa w Ornontowicach. Funkcjonariusze zauważyli samochód Alfa Romeo, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych siedzący za kierownicą mężczyzna nie reagował jednak i ignorując ich sygnały przyspieszył. Po trwającym około 3 kilometry pościgu, policjanci zatrzymali pojazd. Wraz z mężczyzną podróżowała jego 36-letnia partnerka. W trakcie podjętej interwencji mężczyzna nadal stawiał opór i odmawiał wykonania jakichkolwiek poleceń. Szybko obezwładniony trafił do komisariatu. Okazało się bowiem, że 30-latek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w kieszeni spodni miał ponad 10 działek dilerskich narkotyku.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz pięciu popełnionych wykroczeń. 30-latek przyznał się, a Prokurator Rejonowy w Mikołowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content