play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Policyjny pościg ulicami Zabrza. W pojeździe 3 małych dzieci

today11 sierpnia 2020

Background

Policyjny pościg ulicami Zabrza. W pojeździe 3 małych dzieci, a za kierownicą 29-letni mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jakby tego było mało, okazał się on jeszcze poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W poniedziałkową noc, w rejonie ulicy Budowlanej uwagę policjantów z 5 Komisariatu Policji w Zabrzu, zwrócił kierujący samochodem osobowym marki Mazda, który nie miał włączonych świateł. Kiedy policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, kierujący wyraźnie przyspieszył, zajeżdżając również drogę funkcjonariuszom, chcąc w ten sposób uniknąć kontroli. Kierowcę udało się zatrzymać na wysokości ulicy Kołobrzeskiej. Śledczy od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, jednak odmówił on poddania się badaniu alkomatem. W pojeździe znajdowała się także żona kierującego oraz 3 dzieci w wieku od 2 do 7 lat.

Kierującym okazał się być 29-letni mieszkaniec Zabrza, który był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Nie posiadał on również uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a z uwagi na to, że odmówił on poddania się badaniu alkomatem, została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. 29-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje Prokurator oraz Sąd.

 

źródło: KMP Zabrze

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content