play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Policyjny pościg w Lublińcu. Kierowca pod wpływem środków odurzających

today23 listopada 2020

Background

Policyjny pościg ulicami Lublińca za samochodem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Grunwaldzkiej. Po zatrzymaniu okazało się, że 25-letni kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem obycia kary 3 lat więzienia.

Uwagę lublinieckich policjantów przykuł na ul. Grunwaldzkiej samochód osobowy marki Audi, którym, według przypuszczeń śledczych, kierował mężczyzna bez stosownych uprawnień. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, stróże prawa dali znać kierowcy, aby się zatrzymał. Ten jednak nie miał takiego zamiaru –  przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami Żwirki i Wigury, 11-listopada, 74-Górnośląskim Pułkiem Piechoty, gdzie w końcu porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo.

Finalnie 25-latek został zatrzymany po krótkim pościgu w okolicy lasu. Szybko wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia wcześniej zasądzonej kary 3 lat pozbawienia wolności. Jak się również okazało 25-latek prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających i posiadał przy sobie marihuanę. Zgodnie z procedurą od mężczyzny została pobrana krew do badań, stracił on także swoje prawo jazdy. Noc spędził w policyjnej celi, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa.

źródło: Policja Śląska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content