play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Polisa Narciarska – co musi zawierać?

today6 marca 2020

Background

Wyjazdy na narty to dla wielu Polaków obowiązkowy element każdych zimowych wakacji. Jeździmy po całym świecie, szukając najlepszych stoków, które zagwarantują szalone doznania. W związku ze znacznym wzrostem popularności narciarstwa na rynku pojawiły się dedykowane polisy, które mają chronić miłośników tego sportu i gwarantować im jak największy komfort podczas wyjazdu. Z tego tekstu dowiesz się, co musi zawierać polisa narciarska, by warto było ją wykupić.

Czytaj uważnie umowy!

Najważniejsze podczas wyboru polisy narciarskiej są zapisy w umowie, które niejednokrotnie mogą przyprawić o zawrót głowy. Wszystko przez język, jaki jest wykorzystywany w tego typu dokumentach. Powszechnie stosowane skróty mogą w pierwszej chwili niczego Ci nie mówić i sprawiać, że poczujesz się skołowany. Właśnie dlatego warto korzystać np. z porównywarek ubezpieczeń narciarskich na https://www.polisanarciarska.pl/. Znajdziesz tam zbiór ofert skrojonych na Twoje potrzeby z jasnym objaśnieniem warunków. Gdybyś jednak wybrał inną drogę, poniżej znajdziesz rozwinięcie najczęściej stosowanych skrótów, które pojawiają się w umowach ubezpieczeń narciarskich.

KL – Koszty Leczenia

KR – Koszty Ratownictwa

Ass – Assistance

NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

OC – Odpowiedzialność Cywilna

BP – Bagaż podróżny

SS – Sprzęt Sportowy

KL,KR, ASS

Podstawowe elementy każdej polisy. Pokrycie kosztów leczenia to fundament ubezpieczenia narciarskiego. Pamiętaj, że kurorty narciarskie bardzo często są położone z dala od dużych miast, a więc nie sposób znaleźć w nich publicznej placówki zdrowia. Jesteś skazany na prywatne lecznice, które za swoje usługi słono sobie liczą. Zadbaj również, by w Twojej polisie znalazł się zapis o pokryciu kosztów ratownictwa medycznego oraz assistance na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia lub choroby. Sprawdź, gdzie jechać na narty w Szwajcarii i zapoznać się z lokalizacją najpopularniejszych kurortów: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/5-kurortow-narciarskich-w-szwajcarii

NNW

Wypadki chodzą po ludziach i warto maksymalnie zabezpieczyć się przed ich konsekwencjami. Z tym pakietem, jeśli podczas wyjazdu Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, otrzymasz specjalną rekompensatę na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci Twoja rodzina również nie zostanie bez wsparcia finansowego.

OC

Jeśli to Ty będziesz sprawcą niebezpiecznego zdarzenia, w którym zostaną poszkodowane osoby trzecie, ubezpieczyciel wypłaci im odszkodowanie. Wystarczy tylko, że podpiszesz na miejscu zdarzenia niezbędne porozumienie, które sprawi, że cała procedura będzie mogła obyć się bez konieczności wnoszenia pozwu i zostanie rozstrzygnięta na drodze polubownej.

BP i SS

Częste podróże sprawiają, że ryzyko zaginięcia lub kradzieży bagażu i kosztownego sprzętu sportowego znacznie wzrasta. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci Ci koszty rzeczy, które musiałeś kupić, by przetrwać wczasy, ale pamiętaj o zachowaniu paragonów. To one bowiem są dowodem wydanych przez Ciebie środków.

W OWU znajdziesz wszystko

Ogólne Warunki Umowy to dokument, który powinien znaleźć się razem z umową w Twoich rękach. Ważne jest, abyś dokładnie przeczytał OWU i zapoznał się ze wszystkimi pakietami oraz wyłączeniami odpowiedzialności. Dzięki temu podczas kryzysowej sytuacji nic Cię nie zaskoczy i będziesz w 100% pewny tego, jak wygląda i przed czym chroni Twoja polisa. Przed wyjazdem warto też zapoznać się z 10 przykazaniami narciarza i snowboardzisty.

Jak widzisz, jest kilka ważnych elementów, które koniecznie muszą znaleźć się w polisie ubezpieczeniowej. Zalecamy bezkompromisowość w kontaktach z agentami ubezpieczeniowymi. Pamiętaj, że ich głównym celem jest zarobienie. Twoje dobra bardzo często niestety spada na drugi plan. Jeśli sam nie zadbasz o siebie i swoją rodzinę to, kto to zrobi?

Materiał przy współpracy z partnerem 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content