play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Półmetek robót na autostradzie A1 pod Pyrzowicami

today5 października 2020

Background

Od tygodnia trwa remont nawierzchni autostrady A1 na prawych i awaryjnych pasach ruchu w rejonie Pyrzowic. Roboty osiągnęły półmetek. Dziś przeniosą się na pasy lewe.

Prace dotyczą czterech kilkusetmetrowych odcinków w rejonie Pyrzowic, na których występują nierówności. Podczas robót ruch odbywa się jednym pasem ruchu.

Jak czytamy w informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przyczyną odkształceń była aktywność chemiczna użytych materiałów, które spełniały wymagania projektowe i kontraktowe. Jednak po wbudowaniu w nawierzchnię zaczęły przejawiać cechy cyt. „wysadzinowe”.

Pierwsze odkształcenia nawierzchni pojawiły się jeszcze w okresie gwarancyjnym i były one na bieżąco usuwane. Jednakże po zniwelowaniu ich w jednym miejscu, pojawiały się na kolejnych odcinkach A1. Podjęto więc decyzję o rozpoczęciu niwelowania kolein i wygarbień poprzez sfrezowanie istniejącej nawierzchni i ułożenie nowej. Potem drogowcy będą obserwować skuteczność wykonanych remontów, co z kolei będzie podstawą do podjęcia dalszych działań, zmierzających do zniwelowania nierówności nawierzchni na odcinku A1 od Pyrzowic do Piekar Śląskich.

źródło/foto: GDDKiA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content