Polska

Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów!

today24 lipca 2022

Background

Polscy siatkarze rozegrali dziś mecz, którego stawką był brązowy medal Ligi Narodów. Nie zawiedli postawą na boisku i pokonali Włochów 3:0.

Skuteczny atak i zagrywka stały się kluczowymi elementami gry polskich siatkarzy w meczu, którego stawką był brązowy medal Ligi Narodów. Wcześniej taki sukces nasi reprezentanci odnotowali w 2019 roku.

Polscy siatkarze pokonali Włochów

W początkowej fazie mecz był wyrównany. Dopiero po czasie udało się osiągnąć prowadzenie 10:8. Włosi zaczęli też coraz częściej mylić się w grze, oddając aż 10 punktów z uwagi na błędy popełniane podczas gry. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się zbyt dobrze dla naszych reprezentantów. Włosi zdobyli cztery punkty z rzędu, a przy stanie 6:2 trener Grbić poprosił o czas, a podczas rozmowy z drużyną udzielił uwag, które przyniosły właściwy skutek, bo jakość gry uległa znacznej poprawie. Udało się doprowadzić do stanu 11:11, a rywalizacja była wyrównania – obie strony popełniały podobną liczbę błędów. Na szczęście dobrą zagrywką popisał się Mateusz Bieniek, zdobywając punkt. Kluczowe było też zagranie Kurka, co sprawiło, że druga odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 25:23.

Włosi, choć przegrali już dwa sety, nie mieli zamiaru łatwo się poddać. Jedna z wymian trwała aż 39 sekund, a duet Fornal – Semeniuk wielokrotnie udowadniał, że jest w stanie wiele zdziałać na boisku. As serwisowy Kochanowskiego i ostatni punkt zdobyty przez Semeniuka przypieczętowały zwycięstwo Biało-Czerwonych:

Autor: Andrzej Zazgórnik