Polska

Polscy szczypiorniści kończą udział w MŚ – bez happy endu

today26 stycznia 2021

Background

To był mecz walki i pełen emocji, niestety bez happy endu. Nasi piłkarze ręczni nie przegrali co prawda meczu z Niemcami na Mistrzostwach Świata w Egipcie, ale remis oznacza, że to nasz rywal uplasował się wyżej w tabeli na koniec rywalizacji.

Przed meczem było jasne, że ani my, ani Niemcy nie mamy szans na awans do ćwierćfinału. Gra toczyła się jednak o trzecie miejsce w grupie i lepszą lokatę na koniec mundialu. Kibicom przypomniały się momenty sprzed kilkunastu i kilku lat, kiedy graliśmy o medale Mistrzostw Świata. Jednak tym razem waga meczu zupełnie inna, a i Niemcy też w słabszej dyspozycji.

Pojedynek z naszymi zachodnimi sąsiadami to jednak zawsze prestiżowa potyczka i wczoraj znów pokazaliśmy się dobrej strony. Momentami graliśmy rewelacyjnie. Pierwszą połowę kończyliśmy prowadząc 12:11. Kapitalnie rozegraliśmy początek drugiej odsłony i w pewnym momencie wygrywaliśmy 15:11.

Niestety z każdą minutą nasza przewaga malała i na 10 minut przed końcem był remis po 19. Już do ostatniego gwizdka gra toczyła się bramka za bramkę, a w ostatnich sekundach 100% sytuację zmarnował Patryk Walczyk zatrzymany przez Andreasa Wolffa. W naszych szeregach znów rewelacyjne mecz rozegrał bramkarz Adam Morawski, który został wybrany MVP tego pojedynku.

Mistrzostwa trzeba jednak uznać za udane, bo mało kto spodziewał się, że awansujemy do drugiej rundy rywalizacji.

Autor: Mateusz Terech