play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Polska Grupa Górnicza ma 2 pomysły na ratowanie górnictwa

today29 stycznia 2020

Background

Polska Grupa Górnicza rozważa zmniejszenie wydobycia węgla i odchudzenie całej grupy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Jak pisze gazeta, spółka ma dwa pomysły na ratowanie górnictwa. W pierwszej kolejności chce przekonać państwowe firmy energetyczne, by odbierały całą produkcję z jej kopalń i to bez względu na koszty. Alternatywą jest zmniejszenie wydobycia i odchudzenie grupy. Sytuacja w spółce jest trudna. Na zwałach leży 2,5 miliona ton wydobytego już węgla, z czego połowa to węgiel zakontraktowany, ale nieodebrany przez spółki energetyczne.

Reakcja załogi na sytuację w PGG

 

Sytuacja w Polskiej Grupie górniczej niepokoi załogę oraz działające w spółce związki zawodowe. Te powołały już sztab protestacyjno-strajkowy i jutro  o godzinie 11:00 spotkają się z zarządem PGG przy udziale mediatora. Związkowcy zaznaczają jednak, że w poniedziałek ruszą masówki informacyjne dla załogi. – Luty może być w kopalniach gorący – przestrzega przewodniczący Sierpnia 80, Bogusław Ziętek.

  • cover play_arrow

    Polska Grupa Górnicza ma 2 pomysły na ratowanie górnictwa Kamil Zatoński

 

Dodaje, że głównym powodem jest zmiana w systemie wypłacania czternastek i niekończące się rozmowy o podwyżkach dla załogi. Ziętek nie ukrywa jednak, że górników niepokoją także hałdy węgla zalegające na zwałach i import surowca z Rosji.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content