play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Polska Grupa Górnicza pomaga Ukrainie

today2 marca 2022

Background

Polska Grupa Górnicza włączyła się w pomoc Ukrainie. Uruchomiła konto bankowe, na które pracownicy będą wpłacać środki przeznaczone na rzecz pomocy mieszkańcom kraju pogrążonego w konflikcie.

Polska Grupa Górnicza, w porozumieniu z dyrekcjami należących do niej kopalń i zakładów utworzyła także specjalne punkty zbiórki zlokalizowane przy kopalniach, w których można przekazać najbardziej potrzebną pomoc rzeczową, m. in. odzież, środku higieny i czystości oraz żywność.

Polska Grupa Górnicza wspiera Ukrainę

PGG S.A. prowadzi specjalną akcję informacyjną wśród pracowników spółki, w której wyszczególnione zostaną produkty i środki, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie oraz zakres oferowanej przez spółkę pomocy. Zebrane podczas akcji produkty zostaną za pośrednictwem sztabu kryzysowego wojewody śląskiego dostarczone do punktu zbiorczego, skąd trafią do potrzebujących i bezpośrednio na Ukrainę.

Będą pomagać

Spółka włącza się także w udzielanie długofalowej pomocy dla uchodźców. Uruchomiła specjalną aplikację, w której będą mogli zgłaszać się wolontariusze oferujący pomoc, osoby dysponujące lokalami dla osób przybywających z Ukrainy oraz pracownicy oferujący każdy rodzaj pomocy dla uchodźców wojennych. Aplikacja będzie dostępna i aktualizowana na Portalu Pracownika.

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej S.A., zarząd oraz związki zawodowe działające w spółce solidaryzują się z ofiarami wojny na Ukrainie i dostrzegają potrzebę wszelkiego możliwego wsparcia dla jej ofiar.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content