Wiadomości

Polska remisuje z Holandią 2:2

today11 czerwca 2022

Background

Mecz Holandia-Polska w ramach rozgrywek Ligi Narodów był nerwowy zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców.

Początek spotkania obfitował w akcje zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. W 18 minucie Matty Cash przypuścił atak i nieco zaskoczył bramkarza gospodarzy, co skutkowało golem i pierwszym w tym meczu punktem polskiej drużyny:

W 20 minucie Bednarek otrzymał żółtą kartkę za faul na Bergwijnie, a chwilę później Skorpuski musiał bronić strzału Blinda. Przez pewien czas walka była wyrównana i obie drużyny starały się zdobyć punkt, jednak ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:1 dla Polski.

Druga połowa spotkania była nerwowa – zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców. Reprezentanci Polski przypuścili dobry atak, ale pierwszy raz podczas tego spotkania użyty został system VAR. Na szczęście po czasie oczekiwania na decyzję arbitra okazało się, że bramka Zielińskiego została uznana. W 50 minucie Polska wygrywa z Holandią 0:2:

Niestety niedługo trzeba było czekać na odpowiedź Holendrów. W 51 minucie golem odpowiedział, choć to również było sprawdzane przy pomocy systemu VAR, Davy Klaassen. Wynik zmienił się na 1:2. Analiza stała się konieczna także chwilę później, gdy atak przypuścił Denzel Dumfries. Gol został uznany, a na tablicy pojawiła się wartość 2:2. Nerwowa sytuacja miała miejsce w 69 minucie, kiedy strzał z odległości 15 metrów posłał Blind, jednak piłka przeleciała obok słupka. Nerwowych sytuacji nie brakowało również później, a najgorszą z nich była ta, gdy przypadkowo ręką zagrał Matty Cash, a arbiter podyktował, w 90 minucie spotkania, rzut karny dla gospodarzy. Na szczęście okazji nie wykorzystał Memphis Depay, trafiając w słupek.

Ostatecznie spotkanie Holandia-Polska kończy się wynikiem 2:2.

Autor: Andrzej Zazgórnik