play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Polska rozważa obowiązkową kwarantannę dla osób wracających do kraju

today30 lipca 2020

Background

Polska rozważa obowiązkową kwarantannę dla osób wracających do kraju. Jak przekazał rzecznik rządu, Piotr Müller w rozmowie z Polsat News – trzeba się liczyć z taką ewentualnością. Wielka Brytania już wprowadziła owe ograniczenie, a inne kraje również zastanawiają się nad zaostrzeniem zasad.

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do kraju została po raz pierwszy wprowadzona w Polsce 15 marca, wraz z zamknięciem polskich granic. Po kilku tygodniach zakazem opuszczania miejsca zamieszkania objęte zostały również osoby współzamieszkujące z powracającym z zagranicy. Obostrzenia zostały jednak ostatecznie zniesione w momencie „wygaszania epidemii” – odnotowywano coraz mniej przypadków zachorowań.

Jednak wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego dzienny przyrost zachorowań na COVID-19 znów gwałtownie wzrósł. Sytuacja jest niepokojąca, bo codziennie odnotowujemy obecnie około 500 nowych przypadków koronawirusa w kraju. Zagranicą również sytuacja robi się coraz poważniejsza, na przykład Wielka Brytania zdecydowała się wprowadzić obowiązkową dwutygodniową kwarantannę dla rodaków wracających z Hiszpanii.

Rzecznik rządu zapewnił jednak, że rząd nie przewiduje lockdownu na takim poziomie jak wcześniej.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content