Polska

Polska wygrywa z Brazylią 3:1. Dziś kolejny mecz

today23 czerwca 2022

Background

Polska wygrywa z Brazylią 3:1. Dokładnie takim wynikiem zakończył się wczorajszy mecz polskich siatkarzy z reprezentantami Brazylii w Lidze Narodów.

Polscy siatkarze pokonali w Sofii Brazylię aż trzy do jednego w meczu Ligi Narodów. Na parkiecie wystąpili najlepsi – Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz.

Polska wygrywa z Brazylią 3:1

Emocji nie brakowało. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali pierwszy set gładko do szesnastu, drugi przegrali w końcówce. Trzeci set to jednak niemal powtórka pierwszego – dwa asy Bieńka, a do Kurka dołączył świetny Semeniuk. Skończyło się do szesnastu. Czwarty set – Canarinos pokazują pazury, walczą do końca ale w konsekwencji przegrywają do 22.

Dzięki wygranej Polacy awansowali na chwilę na 3. miejsce w tabeli. Dziś mierzą się z Kanadą, by w sobotę zagrać przeciw Australijczykom, a w niedzielę – ze Stanami Zjednoczonymi.

Autor: Andrzej Zazgórnik