Wiadomości

Polska wygrywa z Walią 0:1 w Lidze Narodów

today25 września 2022

Background

Mecz Walia-Polska w ramach Ligi Narodów został rozegrany dziś na Cardiff City Stadium. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali gospodarzy 0:1.

Mecz Walia-Polska rozegrany w ramach Ligi Narodów rozpoczął się od zdecydowanej gry gospodarzy, którzy wykazywali się od pierwszych minut wysokim pressingiem. Dobrze zaprezentował się Jakub Kiwior, który już w 14 minucie zablokował Johnsona. Wykazał się także w 25 minucie podczas rzutu wolnego, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy:

Wielokrotnie jednak dobrą dyspozycyjnością wykazał się Wojciech Szczęsny. Tak było w 32 minucie spotkania, kiedy obronił strzały oddane przez Daniela Jamesa:

Sytuacji godnych odnotowania było jednak znacznie więcej. Szansa na zdobycie bramki pojawiła się w 40 minucie, jednak nie udało się jej wykorzystać. Robert Lewandowski w tej części meczu został sfaulowany przez reprezentanta Walii. Do tej części spotkania arbiter doliczył 3 minuty, jednak nie wpłynęło to na wynik spotkania. Komentatorzy podkreślili jednak dobrą postawę Wojciecha Szczęsnego.

W 48 minucie, po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, żółtą kartką ukarany został Williams za faul na Bartoszu Wereszyńskim. Polacy ruszyli do ataku. Najpierw Kiwior podał do Lewandowskiego, ten przekazał ją Karolowi Świderskiemu, który zdobył gola w 57 minucie:

Zdobywcę bramki zastąpił na boisku Krzysztof Piątek, który starał się uzyskać kolejny punkt, ale ta sztuka nie udała się. Wielokrotnie jeszcze sytuację na naszej połowie ratował Szczęsny, który skutecznie interweniował wtedy, gdy strzał na bramkę oddał Daniel James. Do drugiej połowy doliczono 5 minut. Strzał Garetha Bale’a trafia w poprzeczkę. Nie brakowało w tym czasie żółtych kartek – jedną otrzymał Glik, drugą – Moore.

Ostatecznie reprezentacja Polski wygrywa 0:1, utrzymując się w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Autor: Andrzej Zazgórnik