Polska

Polska wygrywa ze Słowenią 3:1

today11 lipca 2022

Background

Zwycięstwo na zakończenie pierwszej fazy Ligi Narodów. Polscy siatkarze pokonali w Gdańsku Słowenię 3:1 i teraz mogą się szykować na wielki finał w Bolonii.

Ostatnim rywalem Polaków w Gdańsku byli Słoweńcy, którzy nieraz sprawiali nam kłopoty. Pamiętamy wielkie turnieje, na których to właśnie ta reprezentacja zabierała nam marzenia o medalach. Teraz jednak graliśmy z nimi w momencie, kiedy awans do finału był pewny.

Polska wygrywa ze Słowenią w meczu Ligi Narodów

Pierwsze dwa sety rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść. Wydawało się, że zmierzamy po pewną wygraną, ale w trzeciej partii to Słoweńcy okazali się lepsi, wygrywając do 23. Okazało się, że tylko na moment straciliśmy koncentrację, bo w czwartym secie nie było wątpliwości, kto był lepszy. Wygraliśmy 25:17 i cały mecz 3:1. Teraz kadrowicze dostaną kilka dni wolnego, a już za chwilę wracają do treningów i w poniedziałek za tydzień lecą do Bolonii na finał Ligi Narodów. W ćwierćfinale czeka kolejny odwieczny rywal, czyli Iran. Możemy się niepokoić, bo kilka dni temu w Gdańsku przegraliśmy z tą reprezentacją po tie breaku. Miejmy jednak nadzieję, że już we Włoszech takiej wpadki nie będzie.

Autor: Andrzej Zazgórnik