play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Polsko-czeskie spotkanie w samo południe. O otwarciu granicy

today17 czerwca 2020

Background

Już jutro, w samo południe, będą kontynuowane. Mowa o rozmowach pomiędzy zarządem województwa śląskiego a stroną czeską i hetmanem kraju morawsko-śląskiego, w sprawie otwarcia granicy dla mieszkańców województwa śląskiego. Wczoraj odbyła się w tej sprawie specjalna wideokonferencja.

W trakcie spotkania online wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, przedstawił czeskiej stronie, jak wygląda sytuacja w naszym regionie. Ustalono też zacieśnienie współpracy pomiędzy sanepidami w obu regionach i opracowanie modelu wymiany informacji, który będzie dokładniejszy. W trakcie rozmowy władze województwa śląskiego podkreślały, że sytuacja jest stabilna i klarowna a otwarcie kluczowe dla gospodarki i przede wszystkim dobrych relacji.

– Dzisiaj ktoś może być ujemny, jutro może być dodatni, bo okres inkubacji wirusa trwa do 7 dni. Nic nie zastąpi zdrowej logiki i apelu do mieszkańców, że każdy, kto ma objawy powinien się przebadać. Działania strony czeskiej były nieprzemyślane – tak przed wideokonferencją mówił w rozmowie z Radiem Piekary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Kolejna konferencja w tej sprawie odbędzie się jutro o godzinie 12:00. Obie strony zadeklarowały – tu cytat – wolę ścisłej współpracy. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content