play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Półtora tysiąca zakażeń koronawirusem. Wciąż niepokoi liczba zgonów

today22 maja 2021

Background

1516 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Najnowsze epidemiczne dane opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażeń zwiastuje luzowanie kolejnych obostrzeń. Co zatem z maseczkami w zamkniętych pomieszczeniach ?

Najwięcej zachorowań bo niemal 200 odnotowało województwo wielkopolskie, podobnie sytuacja wygląda na Mazowszu. Dalej na epidemicznej liście województwo dolnośląskie i śląskie z liczbą ponad 150 nowych infekcji. Spada liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Hospitalizowanych w związku z COVID-19 jest niecałe 9 tysięcy osób. Niemal 1200 wymaga wsparcia respiratora. Niepokojąco wysoka pozostaje jednak liczba zgonów. W całej Polsce minionej doby zmarło 191 osób. 34 ofiary to mieszkańcy województwa śląskiego.

Co z kolejnym znoszeniem obostrzeń? 

Spośród wszystkich restrykcji sanitarnych to maseczki wewnątrz budynków zostaną z nami najdłużej . Tak wynika z wypowiedzi  ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jeśli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy kolejne znoszenie obostrzeń ma nastąpić po 5 czerwca. Nie zmieni się jednak przepis o konieczności noszenia maseczek. Jak podkreślił szef resortu zdrowia zakrywanie nosa i ust wciąż będzie obowiązywać w przestrzeniach zamkniętych a także tam gdzie nie można zachować odpowiedniego dystansu.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content