play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Południowy fragment obwodnicy Gliwic już gotowy

today1 grudnia 2020

Background

Kolejny odcinek obwodnicy, tym razem południowej jest gotowy. W najbliższych dniach, zostanie oddany do ruchu. Inwestycja zakładała nie tylko budowę południowej części obwodnicy miasta, ale także przebudowę i rozbudowę układu drogowego pomiędzy ulicami Bojkowską i Pszczyńską.

W ramach realizacji prac wybudowany został 700-metrowy łącznik ul. Bojkowskiej z ul. Okrężną. Kolejnym etapem prac była przebudowa południowej części ul. Okrężnej na odcinku ok. 500 metrów. Ogółem odcinek południowej obwodnicy łączący ul. Bojkowską z ul. Pszczyńską (węzeł autostradowy) Gliwic liczy prawie 2 km. Składa się z jednej jezdni z dwoma pasami ruchu (po jednym w każdą stronę). Przy okazji budowy nowej jezdni pojawiły się też udogodnienia – nie tylko dla kierowców ale i dla pieszych.

Droga jest oświetlona a wzdłuż niej stanęły tablice zmiennej treści, na których wyświetlane są informacje przydatne dla kierowców o ewentualnych utrudnieniach czy warunkach atmosferycznych. Poza odcinkiem jezdni w ramach inwestycji wybudowano chodniki umożliwiające bezpieczną komunikację pieszych, drogę rowerową oraz drogi autobusowe. -mówi Jadwiga Jagiełło- Stiborska z gliwickiego Zarządu Dróg i Mostów.

Odcinek południowej obwodnicy miasta umożliwi kolejny etap wyprowadzenia ruchu tranzytowego z miasta, dogodniej połączy z węzłem autostradowym, a także zapewni lepszy dojazd do rozbudowujących się firm logistycznych znajdujących się w rejonie węzła autostradowego Gliwice Sośnica. Koszt odcinka obwodnicy południowej wyniósł nieco ponad 57 mln zł.

Źródło: ZDM Gliwice 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content