play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Pomagają lekarzom w walce z koronawirusem. 40 placówek na Śląsku korzysta z pomocy żołnierzy WOT

today6 listopada 2020

Background

Pomagają lekarzom w walce z koronawirusem. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej uzupełniają i monitorują dostępność łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19. Terytorialsi pomagają w ponad 40 placówkach w województwie śląskim. Żołnierze wspierają nie tylko szpitale, które leczą pacjentów zakażonych koronawirusem. 

Pomagają lekarzom w walce z koronawirusem. Nasze wsparcie jest bardzo szerokie- od wykonywania wymazów w przyszpitalnych punktach, poprzez pomoc logistyczną- transport np. butli z tlenem, po pomoc administracyjną. Nasi żołnierze pomagają przy pacjentach, utrzymywanych w śpiączce farmakologicznej, których co kilka godzin trzeba odwrócić, tak by nie doszło do odleżyn. Tak jest na przykład w szpitalu w Cieszynie- wyjaśnia rzeczniczka 13 śląskiej brygady Monika Krasińska-Ligejka.

Pomoc żołnierzy jest bardzo ważna, bo dane ze szpitali trafiają bezpośrednio do wojewódzkich koordynatorów ratownictwa medycznego, którzy następnie przekazują informacje o wolnych łóżkach w szpitalach do załóg karetek covidowych.

 

fot. media.terytorialsi.wp.mil.pl

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content