play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Pomnik Dzieci Nienarodzonych w Brzezówce zdewatowany

today2 listopada 2020

Background

Pomnik Dzieci Nienarodzonych w Brzezówce pod Cieszynem zniszczony. Ktoś nocą oblał go czarną farbą.

Zdewastowany ważny pomnik na Śląsku Cieszyńskim. Nocą w Brzezówce po Hażlachem w powiecie cieszyńskim nieznani sprawcy czarną farbą oblali Pomnik Dzieci Nienarodzonych. Miejscowi nie kryją oburzenia.

Wójt zbulwersowany

Wójt gminy Hażlach, Grzegorz Sikorski jest zbulwersowany. Na swoim profilu w mediach społecznościowych pisze wprost: kolejna granica bezmyślności i chamstwa została przekroczona. Policja szuka już sprawcy lub sprawców dewastacji.

Kolejna granica bezmyślności i chamstwa została przekroczona! O ile mogę zrozumieć całą złość i bezradność wobec tego, co dzieje się wokół nas. To nie mogę pojąć komu i czemu miał służyć ten akt wandalizmu na cmentarzu komunalnym w Brzezówce… Kochani ten pomnik (ufundowany przez hażlaską firmę) jest dla wielu z nas miejscem symbolicznym, gdzie przychodziliśmy zapalić znicz i pomodlić się za dzieci nienarodzone. Wiele osób zaangażowało się aby to miejsce powstało. Niestety wczoraj (może data nieprzypadkowa) jeden szczeniacki wybryk to wszystko przekreślił. Jakim trzeba być człowiekiem aby pod osłoną nocy wylać farbę na Pomnik Dzieci Nienarodzonych, być może niszcząc go bezpowrotnie. Mam nadzieję, że sprawca zostanie zatrzymany i pokryje wszystkie koszty związane z budową nowego pomnika. Szanowni Państwo sprawa została zgłoszona policji więc proszę o wszelkie informacje, które pomogą ująć wandala. Pamiętajmy w gminie Hażlach nie ma zgody na wandalizm oraz agresję

To ważne miejsce dla ludzi

Pomnik Dzieci Nienarodzonych na cmentarzu komunalnym w Brzezówce ufundowała, 3 lata temu, prywatna firma z gminy Hażlach. W to symboliczne miejsce przychodziło wiele osób, by zapalić znicz i pomodlić się za dzieci nienarodzone.

(fot. Grzegorz Sikorski – wójt gminy Hażlach)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content