play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pomoc dla szpitala w Mikołowie. Trwa zbiórka na kupno respiratora

today2 kwietnia 2020

Background

Pomoc dla szpitala w Mikołowie. Trwa zbiórka na kupno respiratora. 10 tys. maseczek chirurgicznych dla personelu Centrum Zdrowia w Mikołowie- to pomoc, która ostatnio otrzymała placówka. Środki ochrony zostały zakupione przez mikołowskie Starostwo Powiatowe. Jutro maseczki dotrą do szpitala. Brakuje jednak respiratora- na ten cel trwa zbiórka na portalu Siepomaga.pl.

Maseczki dla szpitala powiatowego uszyli również pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikołowie. 50 sztuk prezesowi Centrum  przekazał dziś specjalista do spraw osób z niepełnosprawnością Rafał Kwapuliński. Maseczek jest uszytych więcej i materiał na kolejne też jest, a pracownicy WTZ są gotowi je szyć, tylko brakuje do nich gumek– zaznacza Kwapuliński. Aktualnie najpilniejszą potrzebą Szpitala jest zakup respiratora. Na pewno pomocny były także sprzęt, który umożliwia szybką dezynfekcję. Obecnie taka procedura trwa kilka godzin, a przy wykorzystaniu tego urządzenia trwa tylko godzinę. Barierą jest jednak wysoka cena – zaznacza Prezes Cezary Tomiczek. Dyrektor placówki ponawia także prośbę o wsparcie szpitala poprzez fundację Siepomaga, która zbiera środki na walkę z koronawirusem i za jej pośrednictwem można wesprzeć również mikołowskie Centrum Zdrowia.

Wczoraj również Gmina Ornontowice sprawiła szpitalowi powiatowemu niespodziankę. Wójt Marcin Kotyczka wraz z radnymi, pracownikami urzędu i jednostek organizacyjnych z Ornontowic przekazał z prywatnych środków na walkę z koronawirusem 12 tys. 800 zł.

 

info i fot.: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content