play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Pomoc osadzonych podczas epidemii. Maseczki z Zakładu Karnego w Wojkowicach

today3 czerwca 2020

Background

Zakład Karny w Wojkowicach przekazała 10 tysięcy maseczek ochronnych na rzecz miejscowego magistratu oraz Gminy Poręba w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod nazwą #Resort Sprawiedliwości Pomaga.

1 czerwca 2020 r. do Urzędu Miasta Wojkowice trafiły paczki z maseczkami ochronnymi, przygotowanymi przez Zakład Karny  w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej. Maseczki trafiają bezpośrednio dla mieszkańców Wojkowic w związku z trwającym nadal stanem epidemicznym, a także koniecznością zasłaniania nosa i ust w niektórych przestrzeniach publicznych.

W ZK w Wojkowicach trwa program resocjalizacyjny pod nazwą „Szycie ratuje życie”, skierowany do skazanych, którzy po raz pierwszy odbywają karę w zakładzie typu półotwartego i otwartego. Program został podzielony na trzy etapy. Pierwszy zawiera prelekcję informacyjno-motywacyjną, spotkanie instruktażowe w kontekście nauki szycia na maszynie, oraz zajęcia z psychologiem. Drugi etap to już zajęcia praktyczne (szycie), po którym następuje podsumowanie i ewaluacja. Jak czytamy w informacji UM Wojkowic, osadzeni od początku chętnie włączyli się w akcję, a bierze w niej udział już kolejna grupa.

Ogólnopolska akcja #ResortSprawiedliwościPomaga niesie pomoc różnym instytucjom, które zgłoszą taką potrzebę.

źródło: UM Wojkowice, foto: ZK Wojkowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content