play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pomoc w zakupach dla seniorów. Wolontariusze potrzebni od zaraz !

today27 października 2020

Background

Z 2 do 20 dziennie wzrosła liczba seniorów z Bytomia, którzy zlecają zakupy wolontariuszom Fundacji PETRALANA i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wszystko za sprawą rządowego rozporządzenia, które zakazuje wychodzenia z domów osobom od 70. roku życia.

Fundacja PETRALANA pilnie potrzebuje dodatkowych rąk do pracy przy realizacji zakupów dla seniorów z Bytomia. Lawinowy wzrost zapotrzebowania nastąpił wraz z wejściem w życie rządowego rozporządzenia zakazującego wychodzenia z domów osobom od 70. roku życia.

Dzwoniąc na numer rządowej infolinii seniorzy zgłaszają swoje prośby o pomoc w zakupach, ale te kierowane są dalej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu i to pracownicy MOPR oraz wolontariusze Fundacji PETRALANA reagują na zgłoszenia z terenu naszego miasta. Apel o pomoc w robieniu zakupów kierujemy przede wszystkim do wszystkich ludzi o wielkich sercach. Jeśli chcecie i możecie pomóc, zapraszamy do grona naszych wolontariuszy – mówi Tomasz Greczkowicz, jeden z założycieli Fundacji i pomysłodawca akcji „Pomoc dla seniora”.

Próśb o pomoc w zakupach od osób starszych jest jednak tak dużo, że Fundacja oferuje też pracę. Ok. 25 zł za godzinę dla osoby z własnym samochodem i prowadzącej działalność gospodarczą. Zadaniem zatrudnionego będzie logistyczne wsparcie wolontariuszy w realizacji zakupów i praca po ok. 3 godziny dziennie.

Aby włączyć się do akcji i zacząć pomagać seniorom z Bytomia wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: fundacja@petralana.eu lub zadzwonić pod numer telefonu: 602 662 398.

Źródło: Fundacja PETRALANA
Fot: pixabay.pl

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content