play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Pomocnicy Dzieła Świętego Mikołaja pakują prezenty!

today21 listopada 2022

Background

Dzieło Świętego Mikołaja od 15 lat odwiedza parafie, hospicja, szpitale, domy dziecka i domy pomocy społecznej. W trakcie świątecznych wizyt – dzieli się nie tylko radością, ale i drobnymi upominkami. W ostatnich dniach ich pakowanie bardzo przyspieszyło – wszytko za sprawą pomocników Mikołaja.

Przedstawiciele samorządów, śląskich instytucji, szpitali, a nawet mediów włączyli się w przygotowanie prezentów dla Mikołaja. Siedzibę Fundacji Rozbark, partnera Dzieła Świętego Mikołaja odwiedzili na przykład soliści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

-Mieliśmy przyjemność przygotować świąteczne upominki dla Dzieła Świętego Mikołaja. Nie sądziłem, że aż tyle znanych osób bierze udział w tej akcji pakowania prezentów. To jest coś wspaniałego móc pomagać potrzebującym osobom – dawać im iskierkę radości – mówili naszej reporterce.

Bytomską Fundację Rozbark odwiedziła też między innymi Miss Polski z 2019 roku Magdalena Kasiborska, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz,  przedstawiciele Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii czy Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji.

Wielkie rozdawanie mikołajkowych prezentów rozpocznie się 4 grudnia. Wtedy to Święty Mikołaj – biskup, ubrany w stary, zabytkowy strój odwiedzi między innymi Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich. Radio Piekary nie tylko patronuje Dziełu Świętego Mikołaja od samego początku, ale i aktywnie włączyło się w akcję pakowania świątecznych upominków.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content