play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Pompowali dla chorego Wojtusia. Policjanci z Piekar Śląski wzięłi udział w #GaszynChallenge

today6 czerwca 2020

Background

Nominowani przez zaprzyjaźnioną jednostkę, policjanci z piekarskiej komendy miejskiej podjęli wyzwanie i wsparli akcję strażaków z Gaszyna biorąc udział w akcji #GaszynChallenge. Jej zasady są bardzo proste, a cel szczytny.

Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej trzy instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Policjanci z Piekar Śląskich nominację do wzięcia udziału w akcji otrzymali od mundurowych z Zawiercia. Bez wahania podjęli wyzwanie w walce o życie i zdrowie Wojtusia i wykonali zadanie.

A Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 mln zł. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbałość o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Funkcjonariusze z Piekar do dalszej pomocy nominowali: Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich, Komendę Miejską Policji w Bytomiu i Komendę Miejską Policji w Zabrzu

źródło/foto: KMP Piekary Śląskie

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content